Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

pułapki-myslenia
Wydawca: Media Rodzina
Numer ISBN: 9788372787873
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 667
Język: polski

Fascynująca książka, która wyjaśnia, w jaki sposób ludzkie zachowanie jest determinowane zarówno w kontekście społecznym, jak i osobistym, dla każdego, kto chce się poprawić lub lepiej zrozumieć świat.

Tytuł oryginału: Thinking, Fast and Slow

Tłumacz: Piotr Szymczak

„Myślenie szybkie i wolne” to bestsellerowa książka napisana przez Daniela Kahnemana, laureata Nagrody Nobla, psychologa i ekonomisty. Książka przedstawia koncepcję „teorii dwuprocesowej”, która wyjaśnia, jak ludzki umysł działa w dwóch różnych trybach:

„System 1”, czyli intuicyjny i automatyczny sposób myślenia, oraz „System 2”, czyli wolniejszy , bardziej przemyślany i wymagający wysiłku sposób myślenia.

W całej książce Kahneman wykorzystuje przykłady z życia wzięte i badania naukowe, aby zbadać, w jaki sposób te dwa systemy myślenia wpływają na nasze podejmowanie decyzji, osąd i postrzeganie świata. Zagłębia się również w wiele uprzedzeń i heurystyk, które mogą prowadzić nas do dokonywania irracjonalnych wyborów.

Książka jest napisana przystępnym i wciągającym stylem i jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto chce zrozumieć, jak działa ludzki umysł i jak podejmować lepsze decyzje. Jest klasykiem w dziedzinie psychologii poznawczej i ekonomii behawioralnej i zyskał szerokie uznanie.

Kahneman wciąga czytelnika w żywą rozmowę o ludzkim myśleniu i pokazuje, kiedy można, a kiedy nie można ufać swojej intuicji. Doradza, jak wykorzystać potencjał swobodnego myślenia, dzieli się praktycznymi wskazówkami i spostrzeżeniami dotyczącymi wyborów w życiu zawodowym i osobistym. Dzięki „Pułapkom na myślenie” nauczysz się inaczej myśleć o myśleniu.


Sprawdź, gdzie kupić

W tej chwili nie ma żadnych recenzji/opinii.

Dodaj komentarz, opinie lub recenzję.

Odyseja zdrowia. Ekscytująca podróż po świecie informacji medycznych.

W magicznym świecie zdrowia i dobrostanu, informacja jest niezwykłym eliksirem o niezwykłych mocach leczniczych, wzmacniających i oświecających. Podążając za tą metaforą, możemy wyobrazić sobie, że w poszukiwaniu tego uzdrawiającego eliksiru musisz odważyć się na pełną wyzwań ekspedycję. To właśnie w trakcie tej podróży będziesz musiał nawigować przez szerokie

Czytaj więcej »

Odkryj świat możliwości z wyszukiwarką szkoleń!

W dobie informacyjnej, w której dostęp do wiedzy i umiejętności jest na wyciągnięcie ręki, wybór odpowiedniego szkolenia może stanowić wyzwanie. Wyszukiwarki szkoleń, takie jak na portalu szkoleniowy szkolenia24h.pl, przychodzą z pomocą, działając jak osobiste asystentki w doborze najlepszych szkoleń dla Ciebie. Dzięki nim, możesz zaoszczędzić czas, pieniądze i

Czytaj więcej »
nerwica_lekowa_i_ja
lista-szesciu-kulawskijpg
Pokot piotr koscielny
1032372-gwiezdni-wojownicy-grobowiec-dagona-krystian-andrzejewski-1
czwarty-pokoj-ksiazka
To nie moja wina - ksiazka