Chołod

szczepan-twardoch-chlod jpg
Numer ISBN: 9788308076828
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 416
Język: polski

Powieść Szczepana Twardocha, inspirowana polarnymi wyprawami autora.
Wielka podróż przez Arktykę – ocean, łagry, miłość i przemoc.

Chołod to powieść Szczepana Twardocha, która opowiada historię Konrada Widucha, weterana Wielkiej Wojny i zaangażowanego komunisty, który po aresztowaniu i skazaniu przez reżim sowiecki ucieka do tajemniczej osady nazywanej Chołodem. Osada ta jest położona w Arktyce, w kraju, gdzie panuje surowa, polarna natura, a jej mieszkańcy hodują renifery, polują na foki i niedźwiedzie, mówią swoim językiem i nigdy nie słyszeli o Stalinie.

Widuch, który jest zmęczony walką z rewolucyjnymi ideami, znajduje tam chwilę wytchnienia od rozczarowania, jednak jego spokój jest krótkotrwały, gdyż rosyjski Behemot uparcie podąża jego śladem. Konrad musi stawić czoła nie tylko swoim wrogom, ale także surowym warunkom klimatycznym i trudnościom, jakie niesie z sobą życie w Arktyce.

Powieść ta jest opowieścią o losie jednostki rzuconej w wir historii, o tym jak trudno jest uciec przed nią. Opowiada także o miłości i przemocy, które pojawiają się w kontekście podróży Widucha przez Arktykę. Autor skupia się na konflikcie między idealizmem a rzeczywistością, a także na temacie przemijania i poszukiwaniu sensu w życiu. Chołod to powieść, która porusza ważne tematy i przedstawia ciekawą historię, która pozostanie w pamięci czytelników.

Jeśli lubisz powieści historyczne, pełne napięcia i przygód, Chołod jest książką dla Ciebie. Szczepan Twardoch, autor bestsellerowego “Króla”, tym razem przenosi nas w arktyczne krajobrazy, gdzie toczy się historia Konrada Widucha – weterana Wielkiej Wojny i zaangażowanego komunisty, który po aresztowaniu przez reżim sowiecki ucieka do tajemniczej osady nazywanej Chołodem.

Ta powieść to opowieść o rozczarowaniu ideami, o losie jednostki rzuconej w wir historii i o chwili wytchnienia, jaką bohater znajduje poza cywilizacją. Czytelnik będzie mógł przeżywać razem z bohaterem trudy podróży przez Arktykę, a także poznać losy mieszkańców tajemniczej osady, którzy żyją zgodnie z rytmem surowej, polarnej natury.

Autor skupia się na konflikcie między idealizmem a rzeczywistością, a także na temacie przemijania i poszukiwaniu sensu w życiu. Chołod to powieść, która oferuje bogatą treść i zapada w pamięć. Czytelnicy będą pamiętać wydarzenia z tej powieści długo po jej ukończeniu i dyskutować o aspektach znaczeniowych, a także o jej kontekście historycznym. Nie przegap okazji, by przeżyć tę niezwykłą przygodę razem z Konradem Widuchem.

W tej chwili nie ma żadnych recenzji/opinii.

Komentarze “Chołod

  • Świetna powieść mistyczno-przygodowa, choć niezwykle brutalna.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz, opinie lub recenzję.

Golden Teacher Growkit: Grzyb Psilocybinowy w walce z depresją

Golden Teacher to potężny grzyb psilocybinowy, który jest łatwy do hodowli i ma potencjalne korzyści terapeutyczne. Jego potencjał w leczeniu depresji jest obecnie badany, a wstępne wyniki są obiecujące. Pamiętaj jednak, że zawsze należy przestrzegać lokalnych przepisów prawnych dotyczących hodowli i użytkowania grzybów psilocybinowych. Golden Teacher Growkit: Grzyb

Czytaj więcej »

Czy osoba małoletnia dziedziczy długi?

Spadkobiercą ustawowym może być mąż, żona, rodzice, rodzeństwo, ale również dzieci osoby zmarłej. Czy w przypadku osób małoletnich spadek musi zostać zawsze przyjęty? Spadkobiercą ustawowym może być mąż, żona, rodzice, rodzeństwo, ale również dzieci osoby zmarłej. Czy w przypadku osób małoletnich spadek musi zostać zawsze przyjęty? Co w

Czytaj więcej »

Kto czyta książki, żyje podwójnie

“Kto czyta książki, żyje podwójnie” to słowa Umberto Eco, włoskiego pisarza, filozofa i literaturoznawcy. To piękne stwierdzenie podkreśla, jak wiele korzyści płynie z czytania książek, które pozwala nam odkrywać świat na wiele różnych sposobów. Czytanie to nie tylko sposób na rozrywkę, ale także na rozwijanie wyobraźni i poszerzanie

Czytaj więcej »
nerwica_lekowa_i_ja
lista-szesciu-kulawskijpg
Pokot piotr koscielny
1032372-gwiezdni-wojownicy-grobowiec-dagona-krystian-andrzejewski-1
czwarty-pokoj-ksiazka
To nie moja wina - ksiazka