Kategorie, gatunki książki: Kryminały

Kryminały to gatunek literacki, który skupia się na opowieściach o przestępstwie i jego rozwiązaniu. Charakteryzują się one przede wszystkim obecnością detektywa lub innego bohatera, który stara się rozwiązać zagadkę związaną z popełnionym przestępstwem. Książki te często opierają się na logice i dedukcji, a czytelnik jest zachęcany do rozwiązania zagadki razem z bohaterem.

Kryminały mają także tendencję do pokazywania różnych aspektów życia i społeczeństwa, szczególnie tych związanych z przestępczością i kryminologią. Mogą również przedstawiać różne motywacje i motywy przestępców, a także kulisy działań organów ścigania.

Kryminały często dzielą się na kilka podgatunków, takich jak kryminał klasyczny, kryminał noir, powieść detektywistyczna, sensacyjna, czy kryminał retro.

Polski kryminał

Lista sześciu

Czytanie porywających kryminałów polskich autorów to przyjemność dla wielu, a znajdowanie niesamowitych pisarzy to jeszcze większa radość. Jednym z takich przykładów jest Wojciech Kuławski i jego książka „Lista sześciu”.

Czytaj więcej »
morderca

Pokot

Thriller od autora takich bestsellerów jak „Łowca”, „Zwierz” czy „Dom” ! Duet Sikora Bielecki w kolejnej odsłonie! Przygotujcie się na niezapomnianą lekturę! Książka ta oferuje nie tylko mocne wrażenia, ale również doskonałą równowagę między brutalnością a innymi wątkami. Losy Sikory nabiorą tempa i zaskoczą Was niezwykle intensywną akcją.

Czytaj więcej »
Bieszczady

To nie moja wina

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?Podejrzany o zabójstwo ojca Krzysztof z dnia na dzień zapada się pod ziemię, pozostawiając całe swoje dotychczasowe życie za sobą. Jego śladem w dzikie Bieszczady wyrusza przekonany o jego winie i zaślepiony zemstą młodszy brat.

Czytaj więcej »
morderstwo

Krwawy księżyc

Jak zwykle prawdziwe arcydzieło! Absolutne arcydzieło zbrodni. Jo Nesbo jest w tej dziedzinie niepokonanym mistrzem – prowadzi nas w niesamowitą podróż pełną emocji aż do samego końca.

Czytaj więcej »
mafia

Padlina

Jeśli szukasz fascynującej lektury, która utrzyma Cię w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, to właśnie ta pozycja. To arcydzieło, z każdym zdaniem dopracowanym do perfekcji, tworząc wciągającą historię, która z pewnością sprawi, że będziesz chciał więcej. Więc jeśli szukasz wciągającej lektury, która sprawi, że będziesz przewracać strony

Czytaj więcej »
Manipulacja

Wotum nieufności

Wotum nieufności autorstwa Mroza jest wciągająca, z szybką akcją i ciekawie zarysowanymi postaciami. Alternatywna rzeczywistość polityczna w Polsce wymaga zrozumienia Konstytucji i głębokiego zrozumienia szeroko rozumianej sceny politycznej. Według wielu czytelników najlepsza seria Remigiusza Mroza!

Czytaj więcej »
Obowiązkowe "must read"

Lot 202

Czego chcieć więcej? To 500 stron nieustannego napięcia i zwrotów akcji w towarzystwie charyzmatycznych, świetnie wykreowanych bohaterów i bohaterek. Zwyczajna, piątkowa noc w Nowej Hucie. Kamery monitoringu u zbiegu dwóch ulic rejestrują młodego chłopaka o drugiej piętnaście. Nie ma go na nagraniu z przecznicy dalej…

Czytaj więcej »
Mroczna

Uwięziona

Książka “Uwięziona” B. A. Paris jest mroczna, odważna, wciągająca. Opowiada o trudnych doświadczeniach przetrwania, ale autorka przedstawia je w swoim wyjątkowym i doskonałym stylu, który sprawia, że czytelnik nie może się od niej oderwać aż do końca.

Czytaj więcej »
Autorzy: Kryminały
Wydawcy: Kryminały