Agathy ChristieAutorzyCo przeczytaćKryminałyKsiążki

Morderstwo w Orient Expressie – Agatha Christie

Agatha Christie to niekwestionowana królowa kryminałów (ur. 15 września 1890 w Torquay, zm. 12 stycznia 1976 w Wallingford) – brytyjska autorka powieści kryminalnych i obyczajowych. Jej powieści należą do najlepiej sprzedających się książek na świecie. Została opisana jako „autorka wszystkich autorów” i „najsłynniejsza autorka kryminałów, jaka kiedykolwiek żyła”.

Książka “Morderstwo w Orient Expressie” jest uważana za jedno z największych dzieł Agathy Christie i jest często uważana za klasykę gatunku kryminału. Zyskała uznanie krytyków i czytelników za swoją złożoną fabułę, zaskakujące zakończenie oraz za portretowanie charakterów poszczególnych pasażerów pociągu.

Powieść ta opowiada historię śledztwa detektywa belgijskiego Hercules Poirot, który podejmuje się prowadzenia śledztwa, by rozwiązać tajemnicze morderstwo w pociągu Orient Express.

Akcja toczy się na trasie Stambuł-Paryż. W pociągu znajduje się grupa różnych osób, w tym bogacze, arystokraci i przestępcy. W nocy, jeden z pasażerów, zostaje zamordowany, a pociąg zostaje odcięty od świata przez śnieg. Poirot musi rozwiązać zagadkę, zanim kolejna ofiara padnie ofiarą.

“Morderstwo w Orient Expressie” Agathy Christie to klasyk gatunku kryminału, który z pewnością zasługuje na miano jednego z najlepszych powieści tego typu. Autorka skutecznie buduje napięcie i tajemnicę, trzymając czytelnika w niepewności aż do końcowych rozwiązań zagadki.

Hercules Poirot, belgijski detektyw, jest doskonale skonstruowanym bohaterem, który odgrywa kluczową rolę w rozwiązaniu zagadki. Jego metody śledcze są precyzyjne i logiczne, a jego zdolność do analizowania zachowań innych osób jest imponująca.

Fabuła jest bardzo złożona i pełna zwrotów akcji. Autorka skutecznie ukazuje różne motywacje poszczególnych postaci oraz pokazuje jak one próbują przetrwać w trudnych warunkach.

Jedną z największych zalet książki jest zaskakujące zakończenie, które z pewnością zostanie w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

Ogólnie rzecz biorąc, “Morderstwo w Orient Expressie” jest świetną powieścią kryminalną, która z pewnością zachwyci miłośników gatunku. Jest to książka, która zasługuje na to, by ją przeczytać i poznać jedno z największych dzieł Agathy Christie.

Dodaj komentarz, opinie lub recenzję.