Agathy Christie

Agatha Christie to jedna z najsłynniejszych autorek powieści kryminalnych na świecie. Urodziła się w 1890 roku w Torquay w Anglii. W ciągu swojej kariery napisała 79 powieści i zbiorów opowiadań kryminalnych oraz 6 powieści obyczajowych pod pseudonimem Mary Westmacott a także szereg powieści obyczajowych i scenariuszy do teatru.

Według danych UNESCO, dzieła Agathy Christie zajmują trzecie miejsce na świecie pod względem popularności po Biblii i twórczości Szekspira.

Jej najsłynniejszymi postaciami są Hercules Poirot i Miss Marple, którzy pojawili się w wielu jej powieściach. Hercules Poirot to belgijski detektyw, który jest bardzo inteligentny i ma niezwykłą zdolność do rozwiązywania zagadek. Miss Marple to starsza pani, która jest amatorką detektywistyczną i rozwiązuje zagadki dzięki swoim umiejętnościom obserwacyjnym i doświadczeniu życiowemu.

Christie jest znana z umiejętności tworzenia zagadek, które były trudne do rozwiązania. Wiele jej powieści zawierało skomplikowane intrygi i zwroty akcji, co sprawiało, że czytelnicy byli zafascynowani i trzymani w napięciu do ostatniej strony.

Jej powieści sprzedano w ponad miliardzie egzemplarzy na całym świecie i zostały przetłumaczone na 103 języki i nadal są popularne wśród czytelników.

Agathy ChristieAutorzyCo przeczytaćKryminałyKsiążki

Morderstwo w Orient Expressie – Agatha Christie

Agatha Christie to niekwestionowana królowa kryminałów (ur. 15 września 1890 w Torquay, zm. 12 stycznia 1976 w Wallingford) – brytyjska autorka powieści kryminalnych i obyczajowych. Jej powieści należą do najlepiej sprzedających się książek na świecie. Została opisana jako „autorka wszystkich autorów” i „najsłynniejsza autorka kryminałów, jaka kiedykolwiek żyła”.

Read More