Poznaj książki autora: Jacek Bartosiak

Założyciel i właściciel Strategy&Future. Autor książek „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem”, „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem”, „Koniec końca historii”, „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce” oraz współautor książki „Nadchodzi III wojna światowa” (Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz).

Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie; współpracownik Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie; członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (2017–2018), prezes zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (2018–2019).

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu. Ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji.

Geopolityka

Geopolityka – co to jest, o co chodzi?

Geopolityka – co to jest, o co chodzi? Geopolityka to nauka o stosunkach między państwami. Chodzi o to, jak kraje wchodzą ze sobą w interakcje, jak są ze sobą powiązane i jakie czynniki mają na nie wpływ. Strategia geopolityczna to sposób analizowania różnych strategii stosowanych przez państwa w

Czytaj więcej »
Felieton

Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem

„Geopolityką, bezpieczeństwem i wojną zajmuję się od wielu lat. Od lutego 2022 roku za polską wschodnią granicą trwają działania wojenne, które fundamentalnie zmieniają świat i nasz region oraz wprost wpływają na nasze bezpieczeństwo. Potrzeba nam pilnie strategii dla Polski na nowe, bardzo niespokojne czasy. Ponadto potrzebujemy refleksji na

Czytaj więcej »